تی تلگرام

  • تاریخ : ۳ام مهر ۱۳۹۷

دستگاه‌هایی مانند آمازون کی، خدمات تحویل هوشمندی که به پیک‌های آمازون امکان می‌دهد بسته‌ها را به شما تحویل دهند، به کاربران کمک می‌کنند تا وقتی خارج از خانه هستند، برنامه‌هایی که برایشان پست می‌شود، نظارت داشته باشند.

اما اگر بسته‌ای را آمازون برای شما پست کند، چه می‌شود؟ این دستگاه هوشمند برای این منظور ساخته شده است. میندر، یک دستگاه کوچک است که با باتری کار می‌کند و داخل یک صندوق پستی قرار می‌گیرد.

وقتی نامه یا بسته‌ای تحویل داده می‌شود، میندر آن را تشخیص داده و پیامکی را برای شما ارسال می‌کند تا به شما اطلاع دهد.

تنظیم و استفاده از این گجت بسیار آسان است. از آنجا که این گجت کم‌مصرف است، نیاز نیست نگران شارژ‌کردن آن باشید و تا یک سال بدون تعویض باتری کار می‌کند.

جیمز مالت، سازنده این گجت، می‌گوید: «من در کانادا زندگی می‌کنم و اهل انگلستان هستم. ۱۲ سال است که به کانادا آمده‌ام. در انگلستان نامه‌ها و بسته‌ها به طور مستقیم درب منزل تحویل داده می‌شوند اما در کانادا بسیاری از بسته‌ها به صندوق‌های پستی مشترک تحویل داده می‌شوند. صندوق پستی من در انتهای خیابان است و من هر روز از کنار آن می‌گذرم، اما برای بسیاری از افراد صندوق پستی خیلی دور است و هر روز نمی‌توانند به آن سر بزنند.»

پس از یک زمستان سخت، مالت به فکر این پروژه افتاد زیرا نمی‌توانست هر روز صندوق پستی مشترک را بررسی کند و به همین خاطر به فکر ساخت گجتی به نام میندر افتاد تا در صورت ارسال بسته و نامه، مطلع شود که چه زمانی در صندوق پستی برای او بسته‌ای آمده است.

این گجت هوشمند در حال حاضر به مبلغ ۶۴ دلار پیش‌فروش می‌شود. مالت قصد دارد با تامین یک بودجه ۴۰٫۵۰۰ دلاری محصول خود را وارد بازار کند.

بیشتر بخوانید