تی تلگرام

  • تاریخ : ۱۸ام مرداد ۱۳۹۷

یکی از بخش‌هایی که هر‌ساله مورد توجه علاقه‌مندان به الکام‌استارز قرار می‌گیرد، الکام‌پیچ است. در الکام‌پیچ تیم‌های ثبت‌نام‌کرده به ارائه ایده کسب‌و‌کار خود پرداخته و در نهایت داوران این ارائه‌ها را مورد قضاوت قرار می‌دهند. این رویداد جانبی الکام‌استارز که به‌مانند سال‌های گذشته بسیار پرشور و حرارت برگزار شد، در نهایت به معرفی ۳۰ تیم برتر انجامید و جوایزی که پیش از این اعلام شده بود، به تیم‌های برگزیده اهدا شد.
پذیرش ۳۰ کسب‌وکار برتر (دارای شرکت ثبت‌شده) به عنوان «شرکت‌های خلاق» از طرف ستاد فاوای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سبد تسهیلات و حمایت‌های کسب‌وکارهای خلاق دارای ۳۲حمایت از جمله سهمیه سربازی، وام‌های کم‌بهره، تسهیلات حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، حمایت در راستای صادرات محصولات و خدمات، هزینه‌های ثبت اختراع داخلی و بین‌المللی و … است.

  •  تیم‌های خلاق

اسمارت وای‌فای، کامنت‌ماینر، تاندوری، کافه کادو، نظربین، زوپ، دیداب، چوبيد، لوکوبوک، پاکلین، اُتیچر، همیان، تلیار و هاسپیتل، وندا، هوما،  توانیتو،‌ مهمانو، لایـو گالری، کاربر مجازی، خشکشویی آنلاین زودشور، اینپین، پلاتو، لاک پُست، فارس آوا و بات آوا، کارجو پلاس، حامی کلاب، موزرا، بید کت، اینفکت و رزانا.

  •  کمک‌هزینه حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی

۷ کمک‌هزینه ۱۰ میلیون تومانی حضور در نمایشگاه بین‌المللی به ۷ تیم برتر. کسب‌وکار مجاز است که از این جایزه برای اهدافی غیر از حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی هم استفاده کند، ‌ولی در صورت حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، از تسهیلات دیگر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نظیر مشاوره در خصوص نحوه حضور، مشاوره در خصوص نحوه عقد قرارداد با شخصیت‌های خارجی، تسهیلات ارزی احتمالی و … هم بهره ببرد.  

  • اسامی برندگان بخش کمک هزینه حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی:

اسمارت وای‌فای، کامنت‌ماینر، تاندوری، کافه کادو، نظربین‌، زوپ و دیداب.
 ۳تیم برتر از نظر معاونت علمی
۳جایزه به ارزش مجموعا ۱۰ میلیون تومان به ۳ تیم برتر، از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.
اسامی برندگان بخش جایزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
اسمارت وای‌فای؛ ۵ میلیون تومان.
کامنت‌ماینر؛۳ میلیون تومان. 
تاندوری؛ ۲ میلیون تومان.
 جوایز دی‌ان‌ای یونیون
جوایز زیر از طرف گروه dnaunion به کسب‌و‌کارهای منتخب که در حوزه مارکتینگ (Adtech, Martech, Market Research)  فعالیت می‌کنند، تعلق می‌گیرد: مشاوره مارکتینگ به ۱۰ تیم اول منتخب داوران:
اسمارت وای‌فای، کامنت‌ماینر، تاندوری، کافه کادو، نظربین، زوپ، دیداب، چوبيد، لوکوبوک و پاکلین
 جایزه توسعه و تکمیل ایده
مجموعا ۲۰ میلیون تومان اعتبار جهت توسعه و تکمیل ایده به ۳ کسب‌و‌کار منتخب یا فعال در حوزه مارکتینگ (Adtech, 
Martech, Market Research) .‎ 
اسامی برندگان جایزه اعتبار جهت توسعه و تکمیل ایده:
نظربین، اسمارت وای‌فای، حامی کلاب و سلوال (مشاوره رایگان)